Wyszukiwarka

Aktualności

Zawodnicy Młodzika jesienią 15/16

• autor: Admin, 2015-12-30 23:30

Wielkimi krokami zbliża się rok 2016. Oznacza to, że piłkarze z niższych lig polskich odpoczywają od meczów ligowych. Z końcem listopada lub w niektórych przypadkach z początkiem grudnia skończyła się runda jesienna sezonu 15/16. Pisaliśmy już o tym w jakich klubach tej jesieni grali nasi zawodnicy. Czas na podsumowanie ich występów. Trzeba przyznać, że nie była to piękna jesień w ich wykonaniu. W wielu przypadkach, kontuzje, początek studiów czy też inne problemy spowodowały, że tych występów nie było zbyt wiele. Miejmy jednak nadzieje, że wiosna będzie znacznie lepsza ! Krótko podsumujmy więc każdego zawodnika z osobna. Więcej

ZAWODNICY
  • DAMIAN JAGIEŁŁO - PLON GARBATKA LETNISKO

źródło: własne - Damian Jagiełło w zielonej koszulce - zdjęcie z poprzedniego sezonu

Po udanym poprzednim sezonie w drużynie Plonu doszło do wielu zmian. Zmiany te odbiły się na drużynie. Z zespołu walczącego o awans do ostatniej kolejki zrobił się zespół, który znajduje się na dole tabeli i któremu bardzo ciężko będzie o utrzymanie w lidze okręgowej. Plon zajmuje przedostatnie miejsce i ma na swoim koncie 10 punktów. Damian zagrał w pierwszych pięciu meczach tego sezonu (4 w pierwszym składzie). Rozegrał w sumie 319 minut. Z różnych przyczyn w kolejnych spotkaniach już nie wystąpił.

• FILIP JANIK - JODŁA JEDLNIA LETNISKO

źródło: własne

Dołączył do budowanej praktycznie od "zera" drużyny Jodły, która występuje w lidze okręgowej. Wyniki drużyny nie były zadowalające. Zaledwie 13 punktów w rundzie jesiennej i trzecie miejsce od końca w ligowej tabeli. Słaba postawa sprawiła, że w trakcie rundy doszło do zmiany trenera. Drużynę objął dobrze znany w radomskim środowisku piłkarskim Tomasz Dziubiński. Jednak u tego trenera Filip już nie zagrał. Złożyło się na to kilka czynników. Filip w większości meczów w których występował grał w pierwszym składzie w pełnym wymiarze czasowym. Rozegrał w sumie 8 meczów (7 w pełnym wymiarze, w 1 wszedł z ławki). Na boisku przebywał 680 minut.

• NORBERT TKACZYK - KS POTWORÓW

źródło zdjęcia: Kacper Pacocha ; Norbert Tkaczyk przy piłce - zdjęcie z poprzedniego sezonu

Norbert pozostał w drużynie z Potworowa, która występuje w lidze okręgowej. Nie była to łatwa runda dla tego zespołu. Dopiero pod koniec rundy zespół zaczął punktować i odbił się od dna tabeli. Ostatecznie skończył na miejscu 13 z dorobkiem 15 punktów. "Norbi" wystąpił w 9 meczach (8 w pierwszym składzie, 5 w pełnym wymiarze czasowym). Na swoim koncie ma 620 minut. Ostatni mecz rozegrał 10 października, później z różnych przyczyn nie wystąpił już w żadnym spotkaniu.

• FILIP OZIMSKI - KS POTWORÓW

źródło: własne - Filip Ozimski przy piłce

Kolega z drużyny Norberta Tkaczyka. Tak więc o poczynaniach "potworków" wspominaliśmy już wyżej. Jeżeli chodzi o grę Filipa, to pierwsze co nasuwa się na oczy to to, że był on podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Zagrał 15 meczów. Opuścił tylko jeden. We wszystkich wychodził w podstawowym składzie i 12 razy grał od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył jednego gola. Na boisku spędził 1289 minut.

• ADRIAN OLCZAK - LEGION GŁOWACZÓW

źródło: fan page Prochu Pionki - Adrian Olczak w żółtej koszulce

Latem opuścił KP Stanisławice i przeniósł się do Legionu Głowaczów. Z perspektywy czasu widać, że był to bardzo dobry wybór. Jego były klub jest czerwoną latarnią ligi z zaledwie trzema punktami na koncie, zaś nowy klub jest 9 w tabeli (27 punktów), ale do lidera traci tylko 6 punktów. Legion jest drużyną bezkompromisową - albo wygrywa albo przegrywa. Nie zanotował do tej pory żadnego remisu. Kibice na meczach drużyny z Głowaczowa nie mogą się nudzić (wyniki choćby 4-5, 7-3, 8-1). Jest to drużyna w meczach z której udziałem pada najwięcej goli. 42 - to najlepszy wynik jeżeli chodzi o gole strzelone, ale straconych też jest sporo - 32. Widać, że Adrian jeśli grał to był ważnym zawodnikiem. Na jego koncie jest 10 meczów (9 w pierwszym składzie, 5 w pełnym wymiarze) i 702 minuty, Strzelił dwie bramki i raz otrzymał czerwoną kartkę. Ostatni mecz zagrał ze swoją byłą drużyną - KP Stanisławice. Był to dla niego niezwykle pechowy mecz, bo jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko ze złamaną nogą.

• NORBERT KORCZ - KORONA KIELCE (juniorzy)

źródło: korona-kielce.pl - Norbert Korcz w czarnej koszulce

Norbert pozostał w Koronie Kielce i już drugi sezon mógł występować w Centralnej Lidze Juniorów. Oprócz tego udało mu się zagrać w kilku meczach rezerw ekstraklasowej Korony, które na co dzień występują w trzeciej lidze. W sumie wystąpił w trzech meczach trzeciej ligi m.in z rezerwami Wisły Kraków. Na boiskach trzecioligowych w sumie spędził 197 minut. Sytuacja w tabeli trzeciej ligi nie jest zbyt ciekawa - 14 miejsce i 20 punktów. Znacznie więcej meczów rozegrał w CLJ. Na koncie ma 10 występów (wszystkie od pierwszej minuty, 8 w pełnym wymiarze czasowym), 840 minuty i 2 gole. W tabeli CLJ Korona wygląda znacznie lepiej niż w tabeli III ligi - zajmuje 5 miejsce z 32 punktami na koncie. Także dość wcześnie skończył rundę. Ostatni mecz rozegrał 24 października z Motorem Lublin. W tym meczu nabawił się kontuzji, która wyeliminowała go z dalszego grania.

• PIOTR CHEDA - KORONA KIELCE (juniorzy)

źródło: facebook

Podobnie jak Norbert Korcz pozostał w drużynie z Kielc. Również jak "Korczu" wystąpił zarówno w trzeciej lidze jak i w Centralnej Lidze Juniorów. W trzeciej lidze rozegrał jedno spotkanie. Wszedł na 11 minut w meczu z Wisłą Sandomierz. W CLJ też nie rozegrał wielu meczów. Wystąpił bowiem tylko w 4 meczach, we wszystkich wchodząc z ławki. Na boisku łącznie przebywał zaledwie 62 minuty. Zapewne nie może zaliczyć tej rundy do udanej.

• KRYSTIAN SOWIŃSKI - SOKÓŁ SOKOLNIKI

źródło: fan page Sokoła Sokolniki - Krystian Sowiński przy piłce

Krystian w drużynie Sokoła występował już w poprzedniej rundzie. Sokół wywalczył wówczas awans do A-klasy w swoim debiutanckim sezonie. Swoją świetną grę drużyna spod Przysuchy kontynuowała w tym sezonie i aż do 10 kolejki szła łeb w łeb z liderem rozgrywek. Właśnie do meczu z liderem Sokół na swoim koncie miał same zwycięstwa i tylko jeden remis. Po porażce z absolutnym liderem (komplet zwycięstw) zespół się posypał, miał swoje problemy i przegrał jeszcze kolejne 3 mecze. Ostatecznie Sokół zakończył rundę na 3 miejscu (25 pkt). "Krycha" nie strzelał już tak wielu bramek jak wiosną, gdyż w większości meczów występował jako obrońca. Zagrał 10 meczów  - 9 w pełnym wymiarze czasowym. W sumie rozegrał 845 minut i strzelił dwie bramki.

• PRZEMYSŁAW WOJCIECHOWSKI - ZAMŁYNIE RADOM

źródło: własne - Przemek Wojciechowski w złotym stroju na pierwszym planie - zdjęcie z sezonu 12/13

Przemek dość późno dołączył do drużyny. Na pewno nie ułatwiło mu to walki o pierwszy skład. Nie rozegrał więc wiele minut w swojej drużynie. Na swoim koncie ma zaledwie 4 spotkania i 30 rozegranych minut. Zamłynie zajmuje po rundzie jesiennej pierwsze miejsce w tabeli A-klasy z dorobkiem 31 punktów.

• KONRAD WIERNICKI - MŁODZIK RADOM

źródło - własne - zdjęcie z sezonu 12/13

Zaliczył krótki epizod w nowo-powstałej drużynie seniorów Młodzika. Wiele osób stawiało zespół w roli faworyta ligi i faworyt nie zawiódł. 12 meczów - 11 zwycięstw i 1 remis. W rezultacie 34 zdobyte punkty i fotel lidera B-klasy. "Kondzio" wystąpił tylko w 3 meczach (231 minut).

• DANIEL KAMIONKA - MŁODZIK RADOM

źródło: radomsport.pl - Daniel Kamionka przy piłce

Dorobek drużyny przedstawiliśmy już wyżej. "Kamiona" rozegrał 10 spotkań. 7 rozpoczynał w pierwszym składzie, a w 3 wchodził z ławki. Na swoim koncie ma 530 minut i jednego gola.

• JAKUB MRÓWCZYŃSKI - MŁODZIK RADOM

źródło: własne - Jakub Mrówczyński w żółtej koszulce w walce o piłkę - zdjęcie z sezonu 12/13

Statystyki drużyny są już znane, bo były przedstawione wyżej. Jeżeli chodzi o występ Kuby, to wystąpił on w 7 meczach i zdobył jedną bramkę. Rozegrał 235 minut.

• DOMINIK PŁATOS - CECH RADOM

źródło: własne - Dominik Płatos przy piłce -  zdjęcie z sezonu 12/13

"Bambo" wygrał grę w B-klasowym Cechu Radom. Jednak jak pokazują statystyki nie pograł zbyt dużo. Zagrał w 6 meczach i w sumie na boisku spędził 324 minuty, strzelając 2 gole. Jego zespół zajmuje 4 miejsce z 22 punktami.

źródło: wisla.krakow.pl

(powyżej) Rezerwy Korony Kielce wychodzą na mecz z rezerwami Wisły Kraków. Z numerem 25 na spodenkach Norbert Korcz w barwach Korony.

Korona Kielce - juniorzy - Piotr Cheda i Norbert Korcz w górnym rzędzie kolejno czwarty i trzeci od prawej

Drużna Jodły po bramce. FIlip Janik na pierwszym planie z numerem 20.

źródło: radomsport.pl

Młodzik Radom - drużyna seniorów. Daniel Kamionka w górnym rzędzie, pierwszy z prawej.

źródło: Albert. K foto - fan page

KS Potworów - Filip Ozimski pierwszy z lewej.

źródło: fan page Sokoła Sokolniki

Drużyna Sokoła Sokolniki po bramce - Krystian Sowiński pierwszy z prawej w niebieskiej koszulce.